Priestor pre trvalo udržateľnú módu.

FAQ

Nájdite odpoveď na svoju otázku. Ak nie, neváhajte nás kontaktovať.

 

  • Máte aj kamennú predajňu?

Nie, momentálne fungujem iba prostredníctom online shopu. 

 

  • Ako je doba dodania tovaru?

Dodanie tovaru je realizované v čo najkratšom termíne, zvyčajne do 5 pracovných dní. Platí to pre kúsky, ktoré sú skladom. Pri tovare na objednávku je dodanie 2-3 týždne. 

 

  • Môžem si tovar vyzdvihnúť aj osobe?

Áno, ponúkam aj možnosť osobného odberu po telefonickom dohovore. 

 

  • Je možné zaslať tovar aj do zahraničia?

Áno aj do ČR. V prípade, ak máte záujem o zaslanie tovaru do inej krajiny EÚ, kontaktujte nás emailom.  

 

  • Ako je tovar odosielaný?

Pokiaľ ide o rozposielanie balíkov, bohužiaľ vždy existuje nejaký materiál. Snažím sa byť čo najetickejšia a najudržateľnejšia na každom kroku, vrátane toho, ako vám tovar zasielam. Používam obaly vyrobené z recyklovaného obsahu alebo také, ktoré sú biologicky rozložiteľné / certifikované podľa FSC. 

 

  • Akú veľkosť si mám zvoliť?

Tabuľky veľkosti nájdete pri každom jednom kúsku. Nebojte sa však experimentovať. Sú vám dlhé rukávy? Nebojte sa ich zrolovať podľa potreby. Strihy sú vyvinuté tak, aby vyzerali dobre pri každom jednom nosení. 

Ak si nie ste istí, rada pomôžem!

 

  • Z akých materiálov je vyrobené oblečenie?

Výroba je založená iba na prírodných materiáloch, ako je 100% certifikovaná organická bavlna - certifikovaná spoločnosťou GOTS /The Global Organic Textile Standard/, modal /certifikovaná spoločnosťou Ökotex podľa právnych predpisov EÚ/ a bambusový hodváb. Do výroby nevstupujú žiadne škodlivé chemikálie alebo pesticídy. 

Viac o GOTS sa dočítate tuhttps://www.global-standard.org

 

  • Ako sa starať o oblečenie?

Všetky bavlnené kúsky je možné prať v práčke pri teplote 30 - 40°C a potom sušiť na vzduchu. Pri ochrane životného prostredia sa počíta každá maličkosť. 

 

  • Čo to znamená "organicky certifikovaná"?

V módnom priemysle je často ťažké povedať, ktorá značka je v skutočnosti udržateľná. Našťastie existujú prísne globálne certifikácie, ktoré monitorujú celý dodávateľský reťazec a zabezpečujú spravodlivé ekologické a sociálne postupy. Označením "certified organic" viete presne, čo kupujete. Kúsok, ktorý má toto označenie je vyrobený  podľa Globálneho štandardu organických textílií (GOTS), popredného svetového štandardu spracovania textilu pre organické vlákna. 

 

 

 

Späť do obchodu