Priestor pre trvalo udržateľnú módu.

MATERIÁLY

ŽIADNE TOXICKÉ CHEMIKÁLIE A FARBIVÁ. ŽIADNY JUNK.

LEN RECYKLOVANÉ, REGENEROVANÉ A PRÍRODNÉ MATERIÁLY

 

Certifikovaná organická bavlna 

natural-organic-cotton-label-vector-9685805

Je to prírodný materiál rastlinného pôvodu získavaný z bavlníkových semien. Organická bavlna s certifikátom GOTS sa vyrába bez syntetických chemikálií, ako sú hnojivá a pesticídy. Používa o 91% menej vody (z podzemných a povrchových vôd, ako sú jazerá a sladkovodné rieky) ako bežná bavlna. Väčšina ekologickej bavlny sa pestuje na malých farmách, ktoré využívajú dažďovú vodu. Vďaka tomu, že rastliny nie sú hnojené pescídmi, je úroveň znečistenia podzemných vôd znížená až o 98% (podľa správy o vodnej stope). Bavlna má vysoké hygroskopické vlastnosti, je odolná a čo je najdôležitejšie, nespôsobuje alergie a je priateľská k našej pokožke. Spracúva sa metódami, ktoré rešpektujú blahobyt ľudstva a životného prostredia. Bavlna neobsahuje povrchové úpravy tkanín vrátane formaldehydu, ťažkých kovov a aromatických rozpúšťadiel. Organická bavlna si zachováva všetky vlastnosti, ktoré máte na tradičnej bavlne radi; je mäkká, priedušná a ľahko sa o ňu stará. Ľudia s chemickou citlivosťou a alergiami môžu bezpečne nosiť organickú bavlnu. Ideálna pre vaše dieťa. 

6e35026b5e905d33f137546255ebc873-1024x683_1024x1024

 

  

Modal - jemné, hladké a ekologické

Je to jemné, hladké vlákno z bukového dreva. Vzniká tak, že sa bukové drevo zmení na buničinu, extrahuje sa vlákno a potom sa vlákno rekonštituuje, aby sa dalo spriadať na látku. Je získavané z udržateľných lesných plantáží pestujúcich pôvodné stromy a vlákna sú produkované CO2 neutrálnym spôsobom. Nedráždi pokožku a prirodzene bráni množeniu baktérií. Rovnako ako Cupro, aj Modal sa označuje ako „vegánsky hodváb“. Dobre dýcha a je veľmi savý. 

Cattura-1

 

 

OEKO-TEX certifikovaný polyester / polyamid

Oeko-Tex100_correct

Polyester a polyamid je syntetický materiál, navrhnutý pre výkon a trvanlivosť. S certifikátom OEKO-TEX® sa považuje za ekologicky šetrnú voľbu, keď sa oblečenie využíva na maximum. Pri častom používaní sa neopotrebuje veľmi rýchlo. 

 

ROICATM  recyklovaný elastan 

Jediný recyklovaný elastan na svete certifikovaný GRS (Global Recycled Standard). Je to prémiové strečové vlákno vyrobené z viac ako 50% recyklovaného materiálu a vyznačuje sa neuveriteľnou silou. Bol navrhnutý a vyrobený v Japonsku spoločnosťou Asahi Kasei.

eco_1_c6a31356-30fc-468b-8e98-c724c4a6f084_900x 

 

 

TENCEL™

Jedná sa o materiál priateľský k pokožke vyrobený z drevnej celulózy a patentovaný rakúskou spoločnosťou Lenzing. Firma Lenzing je certifikovaná Forest Stewardship Council® - organizáciou zodpovednou za kontrolu lesov a všetkých druhov výrobkov z dreva a papiera. To je záruka, že drevná buničina sa ťaží udržateľným spôsobom, aby nedošlo k odlesňovaniu. Ďalej sa spracuje na vlákno s nízko-toxickým rozpúšťadlom a recykluje sa v uzavretom procese, čo znamená, že sa znovu použije 99,5% chemikálií.

V procese výroby Tencel-u sa spotrebuje oveľa menej vody ako na výrobu iných materiálov, napríklad viskózy. Tento mäkký, ale zároveň odolný materiál optimálne absorbuje vlhkosť (je o 50% savejší ako bavlna) a má termoregulačné vlastnosti, preto bude dobre fungovať kedykoľvek počas roka. 

eco_3_900x

 

 

Recyklovaná vlna Re-VersoTM

Ide o nový spôsob recyklácie vlny, patentovaný v Taliansku, založený na systéme s uzavretým cyklom, tzv obehové hospodárstvo. Táto prémiová vlna je vyrobená z recyklovaného zvyšku vlny z materiálov získaných od výrobcov prémiových materiálov. Celý systém je transparentný a kontrolovaný, materiál je certifikovaný GRS (Global Recycled Standard). Taliansky inštitút ICEA vo výskume preukázal, že pri výrobe recyklovanej vlny Re-Verso sa v porovnaní s výrobou bežnej vlny spotrebuje až o 92% menej vody, o 82% menej energie a emisie oxidu uhličitého sa znížia až o 97%.

eco_4_900x

 

 

Recyklovaná bavlna

Je vyrobená z recyklovaného bavlneného textilu. Bavlnené odevy sa menia na zvyšky, potom sa rozpúšťajú a spracúvajú sa na nich buničiny, z ktorých sa získava priadza. Recyklovaná priadza je často slabšia ako nová, preto sa pri výrobe materiálov na zaistenie stability a trvanlivosti materiálu používajú zmesi priadzí. Popularizácia recyklovanej bavlny môže významne prispieť k zníženiu pestovania konvenčnej bavlny, a tým k minimalizácii využívania vodných zdrojov a znečistenia pôdy. Značka Osnowa používa hlavne recyklovanú rifľovú bavlnu, z ktorej sa vyrába napríklad bunda Olden. 

eco_8_900x

 

 

 

 

 

Späť do obchodu