Priestor pre trvalo udržateľnú módu.
Neohodnotené

OLDEN DENIM JACKET 100% RECYKLOVANÁ RIFĽOVINA

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Jediný kus skladom (1 ks) Jediný kus skladom (1 ks) Zvoľte variant
Značka: OSNOVA
€80 –56 % €35
Kategória: Basic kúsky
olden jacket 2
Last piece
€80 –56 %

Táto vintage džínsová bunda získala druhý život. Je vyrobená zo 100% recyklovanej, ​​ekologickej brazílskej džínsoviny. Tkanine bol tiež udelený certifikát GRS označujúci vhodný priebeh procesu recyklácie. Na rozdiel od bežnej džínsoviny, táto recyklovaná džínsovina nepodlieha žiadnemu chemickému ošetreniu, bola len jemne zjemnená vodou.

Super kombinovateľná s čímkoľvek: s legínami alebo krátkymi bikermi a basic tričkom docielite ležérny štýl, s čiernymi denimkami či chinoskami a košeľou máte super elegantný look. Počas letných večerov sa super hodí na šaty a overal.

Bundička má geometrický, hranatý strih a vysoké zaujímavé vrecká - sú inšpirované japonským minimalizmom. 

 

Materiál:

 • 100% recyklovaná džínsovina /certifikát GRS/
 • Pôvod materiálu: Brazília 

 

Certifikáty:

 • BCI (Better Cotton Initiative), 
 • GRS - Global Recycled Standard, číslo licencie: CU829702GRS
 • OEKO-TEX Standard 100, číslo licencie: ZHWO 047262

Vyrobené s láskou vo Varšave, Poľsko

 

Starostlivosť:

 • pranie na 30°C
 • pranie s oblečením rovnakej farby

 

Veľkosti:

 • Modelka je vysoká 175 cm a má oblečenú veľkosť M
 • Tabuľku veľkostí si pozri tu

 

Zaujímavosti o recyklovanej bavlne a certifikát GRS

Je vyrobená z recyklovaného bavlneného textilu. Bavlnené odevy sa menia na zvyšky, potom sa rozpúšťajú a spracúvajú sa na nich buničiny, z ktorých sa získava priadza. Recyklovaná priadza je často slabšia ako nová, preto sa pri výrobe materiálov na zaistenie stability a trvanlivosti materiálu používajú zmesi priadzí. Popularizácia recyklovanej bavlny môže významne prispieť k zníženiu pestovania konvenčnej bavlny, a tým k minimalizácii využívania vodných zdrojov a znečistenia pôdy.

Certifikát GRS alebo Global Recycled Standard špecifikuje požiadavky na recyklované vlákna. Certifikát sa udelí výrobkom, ktoré obsahujú najmenej 20% recyklovaných materiálov. Na zobrazenie loga na výrobku je potrebných minimálne 50%. Nejde však iba o zloženie. Na to, aby mohol byť výrobok certifikovaný, musia byť splnené požiadavky GRS v každej fáze spracovania a získavania suroviny - od fázy recyklácie, cez spracovanie, až po obchodovanie.

Počas auditu sa overuje: zabezpečenie sledovateľnosti recyklovaných materiálov v celom dodávateľskom reťazci, environmentálne kritériá, sociálne kritériá a kritériá používania chemikálií. Podrobné požiadavky sú opísané v dokumente Global Recycled Standard, ktorý je k dispozícii na oficiálnych webových stránkach certifikačnej inštitúcie.

 

 

Snímka obrazovky 2022-06-15 o 9.41.27

Mladá poľská značka predstavuje modernú etickú a zodpovednú módu. Dôraz kladie na vysoko kvalitné materiály, precízne krajčírstvo a skúsených remeselníkov. Úcta k planéte je pre značku absolútnou prioritou. Vplyvy na životné prostredie sú minimalizované a je im potrebné predchádzať, kedykoľvek je to možné. 

Značka vznikla láskou k móde a prírode. Vytvorili zodpovednú značku, ktorá zaisťuje, aby sa celý proces výroby kolekcie uskutočňoval s ohľadom na prírodu. Kúsky šijú iba z kvalitných prírodných látok s ekologickými certifikátmi a rešpektujú aj prácu ľudských rúk. Osnowa spolupracuje s poľskými krajčírkami a každý kúsok označia menom osoby, ktorá ju vyrobila. Kvalitný dizajn, dokonalé tkaniny a jemné prispôsobenie sú pre obe rovnako dôležité ako dobro našej planéty. Najlepšie látky sú pre ne prioritou. Používajú materiály vyrobené s minimálnym množstvom vody bez použitia pesticídov a farbené prírodnými rastlinnými farbivami. Jednotlivé kúsky sú biologicky odbúrateľné alebo recyklovateľné. 

Značka nejde cestou módnych trendov. Verí, že „menej je viac“, a preto sa zameriava na kapsulovú kolekciu, v ktorej jednotlivé kúsky do seba perfektne zapadajú. Základom sú nadčasové strihy a tlmené farby, z ktorých si môžte vyskladať celkový look. Namiesto toho, aby ste mali plný šatník oblečenia, navrhujú zvoliť niekoľko zladených, kvalitných kúskov, ktoré u vás vydržia roky.

 

Bio_2_d12a4517-8f11-4f37-9de0-5892243e5f53_600x600

 

Spolupracujú so spoľahlivými producentami z Talianska, Portugalska, Španielska a Japonska. Materiály najvyššej kvality získavajú zo spoľahlivých, ekologických a certifikovaných zdrojov. Kúsky okrem iného obsahujú jediný svetovo certifikovaný japonský elastan Asahi Kasei, 100% recyklované jeansy a organickú argentínsku vlnu s certifikátom ICEA, ktorá je jedinečná na medzinárodnom trhu. 

 

Bio_4_df214ebb-5ffe-4761-8f00-dda059a9c810_600x600

Dbajú nielen na materiály, ale aj detaily. Štítky sú tiež vyrobené z organických materiálov bez pridania polyesteru. Každý štítok obsahuje aj info o to, aký cetrifikát má daný materiál a aké je číslo licencie. Poskytujú tiež číslo licencie, ak bolo vydané certifikačným ústavom. Sú presvedčení, že popularizácia certifikácie a celostná kontrola výroby materiálov bude mať pozitívny vplyv na stav životného prostredia a na blaho ľudí pracujúcich pri ich výrobe.

 

Bio_3_33079038-b9a9-4298-8e8d-b5fb3993136b_600x600

 

Okrem GOTS majú ich kúsky aj

 • GRS /Global Recycled Standard/ - definuje požiadavky na certifikáciu recyklovaných vlákien, čo naznačuje, že kúsky obsahujú najmenej 20% materiálu pochádzajúceho z druhotných surovín.
 • ICEA /Ethical and Environmental Certification Institute/ - ekologická značka priznávaná produktom, ktoré vznikajú s úctou k prírode a ľudskej práci. Okrem toho to znamená, že produkt nemôže obsahovať škodlivé chemikálie, ktoré by boli nebezpečné pre človek a prostredie. 
 • OEKO-TEX - označuje to, že materiál používaný na výrobu produktov nesmie obsahovať látky škodlivé pre ľudské zdravie, vrátane ťažkých kovov, zakázaných dusíkatých farbív a pesticídov. Okrem látok sa certifikát týka aj nití a farbív použitých pri výrobe.
 • BCI /Better Cotton Initiative/ - iniciatíva podporujúca produkciu organickej bavlny. 
 • Newlife - certifikát, ktorý majú materiály vyrobené recykláciou a sú starostlivo ušité z veľmi odolného polyesteru na báze plastových fliaš vylovených z morí a oceánov. 
 • ROICA - jediné na svete certifikované japonské elastické vlákno, ktorému sa hovorí aj inteligentný materiál. Je získaný recykláciou a umožňuje vytvoriť veľmi odolné oblečenie, ktoré sa perfektne prisôsobí telu. 

 

Všetko je vyrobené v Poľsku. Osnova ťaží z dlhoročných skúseností a tradície štyroch poľských šijacích tovární vrátane rodinného krajčírstva vo Vroclave. Meno každej krajčírky nájdete na štítku odevu, ktorý šila. Krajčírkam aj všetkým ostatným zúčastneným je vyplatená spravodlivá mzda.
Osnowa zaručuje najvyššiu kvalitu a nadčasové štýly, ktoré si zamilujete po ďalšie roky. Použitím cenných materiálov šetrných k životnému prostrediu prispievate k svojmu blahu a k blahu našej planéty.

 

Bio_5_600x600 

Späť do obchodu