Priestor pre trvalo udržateľnú módu.
Neohodnotené

SHIGA ŠATY MIDI 100% TENCEL ™

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Jediný kus skladom (1 ks) Jediný kus skladom (1 ks) Zvoľte variant
Značka: OSNOVA
€99
Kategória: ŽENY

Šaty SHIGA s ramienkami sú etickým stvárnením malých čiernych šiat.

Ľahké čierne midi šaty ala slip dress, s tenkými ramienkami, ktoré krásne odhaľujú chrbát, sú nesmrteľným kúskom. Elegantné, jednoduché a plné šarmu. Na dotvorenie bezstarostného letného moodu stačí pridať šľapky a dotyk zlatých šperkov. Na jeseň a v zime si ich hoďte cez rolák alebo pod obľúbený teplý sveter alebo bundu. Jemný a priedušný 100% TENCEL ™/OEKO-TEX®/ bude fungovať v každom ročnom období. Ultra ženské, zvýrazňujúce postavu a odhaľujúce chrbát. Nastaviteľné ramienka uľahčujú úpravu šiat, strih krásne splýva okolo tela. 

TENCEL ™ je prírodný materiál na báze drevenej celulózy, ktorý pripomína hodváb - je veľmi odolný, napriek tomu príjemný na dotyk a šetrný k pokožke. Je tiež hygroskopický a má termoregulačné vlastnosti - takže zaisťuje pohodlie pri nosení na tele. 

Vyrobené s láskou v Poľsku.

  

Materiál:

 • 100% TENCEL ™ /OEKO-TEX®/
 • Gramáž: 155 g / m²
 • Pôvod materiálu: Čína
 • Certifikát: OEKO-TEX®, licenčné číslo: BJ050 120613

 

Veľkosť: 

 • Modelka je vysoká 174 cm a na sebe má šaty veľkosti S
 • Tabuľka velkostí tu

 

Viac o materiály TENCEL™

Jedná sa o materiál priateľský k pokožke vyrobený z drevnej celulózy a patentovaný rakúskou spoločnosťou Lenzing. Firma Lenzing je certifikovaná Forest Stewardship Council® - organizáciou zodpovednou za kontrolu lesov a všetkých druhov výrobkov z dreva a papiera. To je záruka, že drevná buničina sa ťaží udržateľným spôsobom, aby nedošlo k odlesňovaniu. Ďalej sa spracuje na vlákno s nízko-toxickým rozpúšťadlom a recykluje sa v uzavretom procese, čo znamená, že sa znovu použije 99,5% chemikálií.

V procese výroby Tencel-u sa spotrebuje oveľa menej vody ako na výrobu iných materiálov, napríklad viskózy. Tento mäkký, ale zároveň odolný materiál optimálne absorbuje vlhkosť (je o 50% savejší ako bavlna) a má termoregulačné vlastnosti, preto bude dobre fungovať kedykoľvek počas roka. 

 

 

Snímka obrazovky 2022-06-15 o 9.41.27

Mladá poľská značka predstavuje modernú etickú a zodpovednú módu. Dôraz kladie na vysoko kvalitné materiály, precízne krajčírstvo a skúsených remeselníkov. Úcta k planéte je pre značku absolútnou prioritou. Vplyvy na životné prostredie sú minimalizované a je im potrebné predchádzať, kedykoľvek je to možné. 

Značka vznikla láskou k móde a prírode. Vytvorili zodpovednú značku, ktorá zaisťuje, aby sa celý proces výroby kolekcie uskutočňoval s ohľadom na prírodu. Kúsky šijú iba z kvalitných prírodných látok s ekologickými certifikátmi a rešpektujú aj prácu ľudských rúk. Osnowa spolupracuje s poľskými krajčírkami a každý kúsok označia menom osoby, ktorá ju vyrobila. Kvalitný dizajn, dokonalé tkaniny a jemné prispôsobenie sú pre obe rovnako dôležité ako dobro našej planéty. Najlepšie látky sú pre ne prioritou. Používajú materiály vyrobené s minimálnym množstvom vody bez použitia pesticídov a farbené prírodnými rastlinnými farbivami. Jednotlivé kúsky sú biologicky odbúrateľné alebo recyklovateľné. 

Značka nejde cestou módnych trendov. Verí, že „menej je viac“, a preto sa zameriava na kapsulovú kolekciu, v ktorej jednotlivé kúsky do seba perfektne zapadajú. Základom sú nadčasové strihy a tlmené farby, z ktorých si môžte vyskladať celkový look. Namiesto toho, aby ste mali plný šatník oblečenia, navrhujú zvoliť niekoľko zladených, kvalitných kúskov, ktoré u vás vydržia roky.

 

Bio_2_d12a4517-8f11-4f37-9de0-5892243e5f53_600x600

 

Spolupracujú so spoľahlivými producentami z Talianska, Portugalska, Španielska a Japonska. Materiály najvyššej kvality získavajú zo spoľahlivých, ekologických a certifikovaných zdrojov. Kúsky okrem iného obsahujú jediný svetovo certifikovaný japonský elastan Asahi Kasei, 100% recyklované jeansy a organickú argentínsku vlnu s certifikátom ICEA, ktorá je jedinečná na medzinárodnom trhu. 

 

Bio_4_df214ebb-5ffe-4761-8f00-dda059a9c810_600x600

Dbajú nielen na materiály, ale aj detaily. Štítky sú tiež vyrobené z organických materiálov bez pridania polyesteru. Každý štítok obsahuje aj info o to, aký cetrifikát má daný materiál a aké je číslo licencie. Poskytujú tiež číslo licencie, ak bolo vydané certifikačným ústavom. Sú presvedčení, že popularizácia certifikácie a celostná kontrola výroby materiálov bude mať pozitívny vplyv na stav životného prostredia a na blaho ľudí pracujúcich pri ich výrobe.

 

Bio_3_33079038-b9a9-4298-8e8d-b5fb3993136b_600x600

 

Okrem GOTS majú ich kúsky aj

 • GRS /Global Recycled Standard/ - definuje požiadavky na certifikáciu recyklovaných vlákien, čo naznačuje, že kúsky obsahujú najmenej 20% materiálu pochádzajúceho z druhotných surovín.
 • ICEA /Ethical and Environmental Certification Institute/ - ekologická značka priznávaná produktom, ktoré vznikajú s úctou k prírode a ľudskej práci. Okrem toho to znamená, že produkt nemôže obsahovať škodlivé chemikálie, ktoré by boli nebezpečné pre človek a prostredie. 
 • OEKO-TEX - označuje to, že materiál používaný na výrobu produktov nesmie obsahovať látky škodlivé pre ľudské zdravie, vrátane ťažkých kovov, zakázaných dusíkatých farbív a pesticídov. Okrem látok sa certifikát týka aj nití a farbív použitých pri výrobe.
 • BCI /Better Cotton Initiative/ - iniciatíva podporujúca produkciu organickej bavlny. 
 • Newlife - certifikát, ktorý majú materiály vyrobené recykláciou a sú starostlivo ušité z veľmi odolného polyesteru na báze plastových fliaš vylovených z morí a oceánov. 
 • ROICA - jediné na svete certifikované japonské elastické vlákno, ktorému sa hovorí aj inteligentný materiál. Je získaný recykláciou a umožňuje vytvoriť veľmi odolné oblečenie, ktoré sa perfektne prisôsobí telu. 

 

Všetko je vyrobené v Poľsku. Osnova ťaží z dlhoročných skúseností a tradície štyroch poľských šijacích tovární vrátane rodinného krajčírstva vo Vroclave. Meno každej krajčírky nájdete na štítku odevu, ktorý šila. Krajčírkam aj všetkým ostatným zúčastneným je vyplatená spravodlivá mzda.
Osnowa zaručuje najvyššiu kvalitu a nadčasové štýly, ktoré si zamilujete po ďalšie roky. Použitím cenných materiálov šetrných k životnému prostrediu prispievate k svojmu blahu a k blahu našej planéty.

 

Bio_5_600x600 

Späť do obchodu