Priestor pre trvalo udržateľnú módu.
Neohodnotené

VAGAMO NOHAVICE 100% ORGANICKÝ ĽAN

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Na objednávku /14 -21 dní/ Na objednávku /14 -21 dní/ Na objednávku /14 -21 dní/ Na objednávku /14 -21 dní/ Zvoľte variant
Značka: OSNOWA
€85
Kategória: Basic kúsky

Tento kúsok nie je skladom pre okamžité odoslanie. Je na predobjednávku!

Celodenné pohodlie a všestranný štýl. Pohodlné ľanové nohavice VAGAMO z jemne tkaného ľanu v prírodnej farbe sú nápadom na ležérny víkendový styling. Opasok je ukončený širokou gumičkou a viazaním na šnúrku. Nohavice majú dve bočné vrecká a voľne zúžený strih nôh a dajú sa nosiť vyhrnuté. Vďaka prírodným vlastnostiam vás ľan udržuje v chlade, a preto sú aj tieto nohavice na leto to pravé. Nohavice sú ideálne na každodenné nosenie. Sú priedušné, lichotivé figúre a pohodlné vďaka svojej prispôsobenej rovnej siluete. Doplňte si ich s VAGAMO crop topom alebo VANG tričkom z organickej bavlny. Sme si istí, že tento kúsok bude mať navždy čestné miesto vo vašom šatníku.

Vyrobené s láskou v Poľsku. 

VAGAMO sú na preorder s doručením +/- 14 pracovných dní. 

 

Materiál: 

 • 100% organický ľan s certifikátom GOTS
 • Gramáž materiálu: 160 g / m²
 • Certifikát: Global Organic Textile Standard Ceres 0-74 60392
 • Pôvod materiálu: Holandsko
 • Pri správnej starostlivosti o materiál je maximálne zmrštenie bielizne do 2%.

 

Veľkosť:

 • Modelka je vysoká 174 cm a má veľkosť S.
 • Tabuľka veľkostí tu

 

69816926_363483684557540_4059828457998123008_n

Osnowa. Mladá poľská značka predstavuje modernú etickú a zodpovednú módu. Dôraz kladie na vysoko kvalitné materiály, precízne krajčírstvo a skúsených remeselníkov. Úcta k planéte je pre značku absolútnou prioritou. Vplyvy na životné prostredie sú minimalizované a je im potrebné predchádzať, kedykoľvek je to možné. 

 

Osnowa_Bio_1_600x600

 

Značka vznikla láskou k móde a prírode a priateľstvom medzi dvoma Paulinami. Vytvorili zodpovednú značku, ktorá zaisťuje, aby sa celý proces výroby kolekcie uskutočňoval s ohľadom na prírodu. Kúsky šijú iba z kvalitných prírodných látok s ekologickými certifikátmi a rešpektujú aj prácu ľudských rúk. Osnowa spolupracuje s poľskými krajčírkami a každý kúsok označia menom osoby, ktorá ju vyrobila. Kvalitný dizajn, dokonalé tkaniny a jemné prispôsobenie sú pre obe rovnako dôležité ako dobro našej planéty. Najlepšie látky sú pre ne prioritou. Používajú materiály vyrobené s minimálnym množstvom vody bez použitia pesticídov a farbené prírodnými rastlinnými farbivami. Jednotlivé kúsky sú biologicky odbúrateľné alebo recyklovateľné. 

Značka nejde cestou módnych trendov. Verí, že „menej je viac“, a preto sa zameriava na kapsulovú kolekciu, v ktorej jednotlivé kúsky do seba perfektne zapadajú. Základom sú nadčasové strihy a tlmené farby, z ktorých si môžte vyskladať celkový look. Namiesto toho, aby ste mali plný šatník oblečenia, navrhujú zvoliť niekoľko zladených, kvalitných kúskov, ktoré u vás vydržia roky.

 

Bio_2_d12a4517-8f11-4f37-9de0-5892243e5f53_600x600

 

Spolupracujú so spoľahlivými producentami z Talianska, Portugalska, Španielska a Japonska. Materiály najvyššej kvality získavajú zo spoľahlivých, ekologických a certifikovaných zdrojov. Kúsky okrem iného obsahujú jediný svetovo certifikovaný japonský elastan Asahi Kasei, 100% recyklované jeansy a organickú argentínsku vlnu s certifikátom ICEA, ktorá je jedinečná na medzinárodnom trhu. 

 

Bio_4_df214ebb-5ffe-4761-8f00-dda059a9c810_600x600

Dbajú nielen na materiály, ale aj detaily. Štítky sú tiež vyrobené z organických materiálov bez pridania polyesteru. Každý štítok obsahuje aj info o to, aký cetrifikát má daný materiál a aké je číslo licencie. Poskytujú tiež číslo licencie, ak bolo vydané certifikačným ústavom. Sú presvedčení, že popularizácia certifikácie a celostná kontrola výroby materiálov bude mať pozitívny vplyv na stav životného prostredia a na blaho ľudí pracujúcich pri ich výrobe.

 

Bio_3_33079038-b9a9-4298-8e8d-b5fb3993136b_600x600

 

Okrem GOTS majú ich kúsky aj

 • GRS /Global Recycled Standard/ - definuje požiadavky na certifikáciu recyklovaných vlákien, čo naznačuje, že kúsky obsahujú najmenej 20% materiálu pochádzajúceho z druhotných surovín.
 • ICEA /Ethical and Environmental Certification Institute/ - ekologická značka priznávaná produktom, ktoré vznikajú s úctou k prírode a ľudskej práci. Okrem toho to znamená, že produkt nemôže obsahovať škodlivé chemikálie, ktoré by boli nebezpečné pre človek a prostredie. 
 • OEKO-TEX - označuje to, že materiál používaný na výrobu produktov nesmie obsahovať látky škodlivé pre ľudské zdravie, vrátane ťažkých kovov, zakázaných dusíkatých farbív a pesticídov. Okrem látok sa certifikát týka aj nití a farbív použitých pri výrobe.
 • BCI /Better Cotton Initiative/ - iniciatíva podporujúca produkciu organickej bavlny. 
 • Newlife - certifikát, ktorý majú materiály vyrobené recykláciou a sú starostlivo ušité z veľmi odolného polyesteru na báze plastových fliaš vylovených z morí a oceánov. 
 • ROICA - jediné na svete certifikované japonské elastické vlákno, ktorému sa hovorí aj inteligentný materiál. Je získaný recykláciou a umožňuje vytvoriť veľmi odolné oblečenie, ktoré sa perfektne prisôsobí telu. 

 

Všetko je vyrobené v Poľsku. Osnowa ťaží z dlhoročných skúseností a tradície štyroch poľských šijacích tovární vrátane rodinného krajčírstva vo Vroclave. Meno každej krajčírky nájdete na štítku odevu, ktorý šila. Krajčírkam aj všetkým ostatným zúčastneným je vyplatená spravodlivá mzda.
Osnowa zaručuje najvyššiu kvalitu a nadčasové štýly, ktoré si zamilujete po ďalšie roky. Použitím cenných materiálov šetrných k životnému prostrediu prispievate k svojmu blahu a k blahu našej planéty.

 

Bio_5_600x600