Priestor pre trvalo udržateľnú módu.
Neohodnotené

VALER KULOT JEANSY ORGANICKÁ A RECYKLOVANÁ BAVLNA

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Skladom (1 ks) Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Značka: OSNOVA
€80
Kategória: ŽENY

Krémová je nová čierna. Klasické, perfektne strihané kulotky s vysokým pásom sú vyrobené z organickej španielskej bavlny, ktorá bola ocenená certifikátmi GOTS a GRS. Zloženie džínsov v odtieni "vanilky" okrem iného zahŕňa aj organickú a recyklovanú bavlnu. Na rozdiel od bežnej džínsoviny nie je táto recyklovaná džínsovina chemicky upravovaná. Celý proces výroby týchto kulotiek je preto etický a prirodzený.

Skombinuj si ich s Ecru Olden bundičkou a krémovým Vang tričkom a dosiahneš skvelý jarný, nadčasový, monochromatik look. 

 

Materiál:

 • 50% bavlna, 25% organická bavlna, 25% recyklovaná bavlna 
 • gramáž materiálu:298g  /celoročné nohavice/
 • viac o materiály tu

Certifikáty:

 • GRS – Global Recycled Standard, číslo licencie: CU851413 GRS-2019-00009060
 • OCS - Organic Content Standard

Pôvod materiálu: Španielsko 

Vyrobené s láskou vo Varšave, Poľsko.

 

Vlastnosti: 

 • vyprodukované v Poľsku
 • etická výroba
 • recyklovaná bavlna

 

Starostlivosť:

 • pranie na 30°C
 • pranie s oblečením rovnakej farby

 

Veľkosti:

 • Modelka je vysoká 180 cm a má oblečenú veľkosť S/67cm
 • Prijateľná úroveň tolerancie pre džínsové výrobky pre veľkosti v dĺžkach a obvodoch: +/- 2 cm

 

Zaujímavosti o organickej bavlne, recyklovanej bavlne a certifikáte GRS

Organická bavlna je prírodný materiál rastlinného pôvodu získavaný z bavlníkových semien. Certifikovaná organická bavlna sa vyrába bez syntetických chemikálií, ako sú hnojivá a pesticídy. Pri jeho výrobe sa používa o 91% menej vody (z podzemných a povrchových vôd, ako sú jazerá a sladkovodné rieky) ako v prípade bežnej bavlny. Väčšina ekologickej bavlny sa pestuje na malých farmách, ktoré využívajú dažďovú vodu. Vďaka tomu, že rastliny nie sú hnojené pescídmi, je úroveň znečistenia podzemných vôd znížená až o 98% (podľa správy o vodnej stope). Bavlna má vysoké hygroskopické vlastnosti, je odolná, a čo je najdôležitejšie, je antialergénna a šetrná k pokožke.

Recyklovaná bavlna je vyrobená z recyklovaného bavlneného textilu. Bavlnené odevy sa menia na zvyšky, potom sa rozpúšťajú a spracúvajú sa na nich buničiny, z ktorých sa získava priadza. Recyklovaná priadza je často slabšia ako nová, preto sa pri výrobe materiálov na zaistenie stability a trvanlivosti materiálu používajú zmesi priadzí. Popularizácia recyklovanej bavlny môže významne prispieť k zníženiu pestovania konvenčnej bavlny, a tým k minimalizácii využívania vodných zdrojov a znečistenia pôdy.

Certifikát GRS alebo Global Recycled Standard špecifikuje požiadavky na recyklované vlákna. Certifikát sa udelí výrobkom, ktoré obsahujú najmenej 20% recyklovaných materiálov. Na zobrazenie loga na výrobku je potrebných minimálne 50%. Nejde však o samotné zloženie. Na to, aby mohol byť produkt certifikovaný, musia byť splnené požiadavky GRS v každej fáze spracovania a získavania suroviny - od fázy recyklácie, cez spracovanie, až po obchodovanie.

Počas auditu sa overuje: zaistenie vysledovateľnosti recyklovaných materiálov v celom dodávateľskom reťazci, environmentálne kritériá, sociálne kritériá a kritériá používania chemikálií. Podrobné požiadavky sú opísané v dokumente Global Recycled Standard, ktorý je k dispozícii na oficiálnych webových stránkach certifikačnej inštitúcie.

 

 

Snímka obrazovky 2022-06-15 o 9.41.27

Mladá poľská značka predstavuje modernú etickú a zodpovednú módu. Dôraz kladie na vysoko kvalitné materiály, precízne krajčírstvo a skúsených remeselníkov. Úcta k planéte je pre značku absolútnou prioritou. Vplyvy na životné prostredie sú minimalizované a je im potrebné predchádzať, kedykoľvek je to možné. 

Značka vznikla láskou k móde a prírode. Vytvorili zodpovednú značku, ktorá zaisťuje, aby sa celý proces výroby kolekcie uskutočňoval s ohľadom na prírodu. Kúsky šijú iba z kvalitných prírodných látok s ekologickými certifikátmi a rešpektujú aj prácu ľudských rúk. Osnowa spolupracuje s poľskými krajčírkami a každý kúsok označia menom osoby, ktorá ju vyrobila. Kvalitný dizajn, dokonalé tkaniny a jemné prispôsobenie sú pre obe rovnako dôležité ako dobro našej planéty. Najlepšie látky sú pre ne prioritou. Používajú materiály vyrobené s minimálnym množstvom vody bez použitia pesticídov a farbené prírodnými rastlinnými farbivami. Jednotlivé kúsky sú biologicky odbúrateľné alebo recyklovateľné. 

Značka nejde cestou módnych trendov. Verí, že „menej je viac“, a preto sa zameriava na kapsulovú kolekciu, v ktorej jednotlivé kúsky do seba perfektne zapadajú. Základom sú nadčasové strihy a tlmené farby, z ktorých si môžte vyskladať celkový look. Namiesto toho, aby ste mali plný šatník oblečenia, navrhujú zvoliť niekoľko zladených, kvalitných kúskov, ktoré u vás vydržia roky.

 

Bio_2_d12a4517-8f11-4f37-9de0-5892243e5f53_600x600

 

Spolupracujú so spoľahlivými producentami z Talianska, Portugalska, Španielska a Japonska. Materiály najvyššej kvality získavajú zo spoľahlivých, ekologických a certifikovaných zdrojov. Kúsky okrem iného obsahujú jediný svetovo certifikovaný japonský elastan Asahi Kasei, 100% recyklované jeansy a organickú argentínsku vlnu s certifikátom ICEA, ktorá je jedinečná na medzinárodnom trhu. 

 

Bio_4_df214ebb-5ffe-4761-8f00-dda059a9c810_600x600

Dbajú nielen na materiály, ale aj detaily. Štítky sú tiež vyrobené z organických materiálov bez pridania polyesteru. Každý štítok obsahuje aj info o to, aký cetrifikát má daný materiál a aké je číslo licencie. Poskytujú tiež číslo licencie, ak bolo vydané certifikačným ústavom. Sú presvedčení, že popularizácia certifikácie a celostná kontrola výroby materiálov bude mať pozitívny vplyv na stav životného prostredia a na blaho ľudí pracujúcich pri ich výrobe.

 

Bio_3_33079038-b9a9-4298-8e8d-b5fb3993136b_600x600

 

Okrem GOTS majú ich kúsky aj

 • GRS /Global Recycled Standard/ - definuje požiadavky na certifikáciu recyklovaných vlákien, čo naznačuje, že kúsky obsahujú najmenej 20% materiálu pochádzajúceho z druhotných surovín.
 • ICEA /Ethical and Environmental Certification Institute/ - ekologická značka priznávaná produktom, ktoré vznikajú s úctou k prírode a ľudskej práci. Okrem toho to znamená, že produkt nemôže obsahovať škodlivé chemikálie, ktoré by boli nebezpečné pre človek a prostredie. 
 • OEKO-TEX - označuje to, že materiál používaný na výrobu produktov nesmie obsahovať látky škodlivé pre ľudské zdravie, vrátane ťažkých kovov, zakázaných dusíkatých farbív a pesticídov. Okrem látok sa certifikát týka aj nití a farbív použitých pri výrobe.
 • BCI /Better Cotton Initiative/ - iniciatíva podporujúca produkciu organickej bavlny. 
 • Newlife - certifikát, ktorý majú materiály vyrobené recykláciou a sú starostlivo ušité z veľmi odolného polyesteru na báze plastových fliaš vylovených z morí a oceánov. 
 • ROICA - jediné na svete certifikované japonské elastické vlákno, ktorému sa hovorí aj inteligentný materiál. Je získaný recykláciou a umožňuje vytvoriť veľmi odolné oblečenie, ktoré sa perfektne prisôsobí telu. 

 

Všetko je vyrobené v Poľsku. Osnova ťaží z dlhoročných skúseností a tradície štyroch poľských šijacích tovární vrátane rodinného krajčírstva vo Vroclave. Meno každej krajčírky nájdete na štítku odevu, ktorý šila. Krajčírkam aj všetkým ostatným zúčastneným je vyplatená spravodlivá mzda.
Osnowa zaručuje najvyššiu kvalitu a nadčasové štýly, ktoré si zamilujete po ďalšie roky. Použitím cenných materiálov šetrných k životnému prostrediu prispievate k svojmu blahu a k blahu našej planéty.

 

Bio_5_600x600 

Späť do obchodu