Priestor pre trvalo udržateľnú módu.
Neohodnotené

YOKO BOHO ŠATY KONOPE A ORGANICKÁ BAVLNA

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Skladom (1 ks)
Značka: OSNOVA
€99
Kategória: Basic kúsky

Minimalistické šaty YOKO v boho štýle, zvýraznené jemným elastickým pásom, s rozparkom a dlhými rukávmi zakončené elegantnou manžetou s perleťovým gombíkom. Sú vyrobené z organickej bavlny a konope - luxusnej zmesi dvoch rastlinných vlákien. Organická bavlna sa pestuje bez použitia škodlivých pesticídov, insekticídov a GMO. Tkaniny konope sú mimoriadne pohodlné, priedušné, príjemne chladné a sú jedným z najpevnejších prírodných vlákien. Táto rastlina vyžaduje len malé množstvo vody a nemá prirodzených nepriateľov, takže bez použitia chemikálií rastie ľahko. Antibakteriálne vlastnosti a prirodzená odolnosť proti UV žiareniu sú poslednými argumentmi, ktoré dokazujú, že materiál získaný z tejto úžasnej rastliny je vynikajúcou voľbou pre horúce slnečné dni.

Skryjete poď ne aj tehotenské bruško a sú breastfeeding friendly.

Vyrobené s láskou v Poľsku. 

  

Materiál:

 • 55% konope, 45% organická bavlna
 • Gramáž materiálu: 130 g / m²
 • Materiálové osvedčenie: GOTS Ceres 0-74 60392
 • Pôvod: Holandsko
 • Pri správnej starostlivosti o materiál je maximálne zmrštenie tkaniny do 2%

   

 

Veľkosti:

 • Modelka je vysoká 174 cm a na sebe má šaty veľkosti S
 • Tabuľku veľkostí si pozri tu

 

Zaujímavosti o organickej bavlne a certifikáte GOTS

Je to prírodný materiál rastlinného pôvodu získavaný z bavlníkových semien. Organická bavlna s certifikátom GOTS sa vyrába bez syntetických chemikálií, ako sú hnojivá a pesticídy. Pri jeho výrobe sa používa o 91% menej vody (z podzemných a povrchových vôd, ako sú jazerá a sladkovodné rieky) ako v prípade bežnej bavlny. Väčšina ekologickej bavlny sa pestuje na malých farmách, ktoré využívajú dažďovú vodu. Vďaka tomu, že rastliny nie sú hnojené pescídmi, je úroveň znečistenia podzemných vôd znížená až o 98% (podľa správy o vodnej stope).

Bavlna má vysoké hygroskopické vlastnosti, je odolná, a čo je najdôležitejšie, je antialergénna a šetrná k pokožke.

 

Certifikát GOTS, udeľovaný od roku 2006, je medzinárodná a uznávaná ochranná známka, to však neznamená, že je ľahké ho získať. Kritériá na jeho udelenie sú jedno z najprísnejších v odevnom a textilnom priemysle. Výrobcovia musia spĺňať príslušné environmentálne a sociálne normy. Globálny štandard pre organický textil potvrdzuje, že celý výrobný reťazec - od semien rastlín až po hotový výrobok - je založený na rešpektovaní prírodného prostredia a práv zamestnancov vrátane dôstojných podmienok zamestnania. Organické tkaniny sú vyrobené z vlákien ekologického poľnohospodárstva a semená, z ktorých rastliny vyrastajú, nemôžu byť geneticky modifikované. Od výrobcov sa tiež vyžaduje, aby zaviedli vhodné vodné hospodárstvo,t.j. čistiarne a uzavretý obeh vody a aby minimalizovali množstvo odpadu.

GOTS je v skutočnosti značka sama o sebe - svedectvo o tom, že spoločnosť, ktorá sa ňou môže pochváliť, je z obchodného hľadiska vyspelá, pretože sa stará o dobro ľudí a dobro našej planéty. Je zaujímavé, že sa nevydáva raz a navždy. Udeľuje sa spoločnosti na jeden rok a potom sa vykoná audit, ktorý overí, či stále funguje v súlade s požiadavkami certifikátu - a teda každý rok. Ako už názov napovedá, certifikát GOTS potvrdzuje, že textílie a odevy, ktoré ho nesú, zodpovedajú ekologickým štandardom.

Musia obsahovať 100% organických vlákien, aby dostali GOTS? Nie nevyhnutne, ale konečný produkt musí obsahovať najmenej 70% surovín vyrobených v súlade s kritériami ekologického poľnohospodárstva. Toto osvedčenie zahŕňa dve kategórie: „ekologické“, čo znamená, že výrobky musia pozostávať najmenej z 95% organických vlákien, a „vyrobené z (x%) organických vlákien“, v ktorých je povolených najmenej 70% takýchto certifikovaných vlákien a 10% zo syntetických vlákien. Fun fact: výnimkou sú ponožky, legíny a športové oblečenie - dá sa tu použiť až 25% syntetických vlákien. Môže byť certifikované oblečenie, textilné výrobky, napríklad posteľná bielizeň alebo záclony, a samotné materiály: bavlna, hodváb, vlna, ľan a konope.

Napriek prírodnému pôvodu značka GOTS neoznačuje kožené výrobky. Chemické látky používané pri výrobe, vrátane farbív, navyše musia spĺňať prísne environmentálne a toxikologické kritériá. Pri žiadosti o certifikát výrobca podáva správy o konkrétnych materiáloch alebo výrobkoch - môže byť udelený všetkým, nie však nevyhnutne, ak celý dodávateľský reťazec nespĺňa kritériá GOTS.

 

Snímka obrazovky 2022-06-15 o 9.41.27

Mladá poľská značka predstavuje modernú etickú a zodpovednú módu. Dôraz kladie na vysoko kvalitné materiály, precízne krajčírstvo a skúsených remeselníkov. Úcta k planéte je pre značku absolútnou prioritou. Vplyvy na životné prostredie sú minimalizované a je im potrebné predchádzať, kedykoľvek je to možné. 

Značka vznikla láskou k móde a prírode. Vytvorili zodpovednú značku, ktorá zaisťuje, aby sa celý proces výroby kolekcie uskutočňoval s ohľadom na prírodu. Kúsky šijú iba z kvalitných prírodných látok s ekologickými certifikátmi a rešpektujú aj prácu ľudských rúk. Osnowa spolupracuje s poľskými krajčírkami a každý kúsok označia menom osoby, ktorá ju vyrobila. Kvalitný dizajn, dokonalé tkaniny a jemné prispôsobenie sú pre obe rovnako dôležité ako dobro našej planéty. Najlepšie látky sú pre ne prioritou. Používajú materiály vyrobené s minimálnym množstvom vody bez použitia pesticídov a farbené prírodnými rastlinnými farbivami. Jednotlivé kúsky sú biologicky odbúrateľné alebo recyklovateľné. 

Značka nejde cestou módnych trendov. Verí, že „menej je viac“, a preto sa zameriava na kapsulovú kolekciu, v ktorej jednotlivé kúsky do seba perfektne zapadajú. Základom sú nadčasové strihy a tlmené farby, z ktorých si môžte vyskladať celkový look. Namiesto toho, aby ste mali plný šatník oblečenia, navrhujú zvoliť niekoľko zladených, kvalitných kúskov, ktoré u vás vydržia roky.

 

Bio_2_d12a4517-8f11-4f37-9de0-5892243e5f53_600x600

 

Spolupracujú so spoľahlivými producentami z Talianska, Portugalska, Španielska a Japonska. Materiály najvyššej kvality získavajú zo spoľahlivých, ekologických a certifikovaných zdrojov. Kúsky okrem iného obsahujú jediný svetovo certifikovaný japonský elastan Asahi Kasei, 100% recyklované jeansy a organickú argentínsku vlnu s certifikátom ICEA, ktorá je jedinečná na medzinárodnom trhu. 

 

Bio_4_df214ebb-5ffe-4761-8f00-dda059a9c810_600x600

Dbajú nielen na materiály, ale aj detaily. Štítky sú tiež vyrobené z organických materiálov bez pridania polyesteru. Každý štítok obsahuje aj info o to, aký cetrifikát má daný materiál a aké je číslo licencie. Poskytujú tiež číslo licencie, ak bolo vydané certifikačným ústavom. Sú presvedčení, že popularizácia certifikácie a celostná kontrola výroby materiálov bude mať pozitívny vplyv na stav životného prostredia a na blaho ľudí pracujúcich pri ich výrobe.

 

Bio_3_33079038-b9a9-4298-8e8d-b5fb3993136b_600x600

 

Okrem GOTS majú ich kúsky aj

 • GRS /Global Recycled Standard/ - definuje požiadavky na certifikáciu recyklovaných vlákien, čo naznačuje, že kúsky obsahujú najmenej 20% materiálu pochádzajúceho z druhotných surovín.
 • ICEA /Ethical and Environmental Certification Institute/ - ekologická značka priznávaná produktom, ktoré vznikajú s úctou k prírode a ľudskej práci. Okrem toho to znamená, že produkt nemôže obsahovať škodlivé chemikálie, ktoré by boli nebezpečné pre človek a prostredie. 
 • OEKO-TEX - označuje to, že materiál používaný na výrobu produktov nesmie obsahovať látky škodlivé pre ľudské zdravie, vrátane ťažkých kovov, zakázaných dusíkatých farbív a pesticídov. Okrem látok sa certifikát týka aj nití a farbív použitých pri výrobe.
 • BCI /Better Cotton Initiative/ - iniciatíva podporujúca produkciu organickej bavlny. 
 • Newlife - certifikát, ktorý majú materiály vyrobené recykláciou a sú starostlivo ušité z veľmi odolného polyesteru na báze plastových fliaš vylovených z morí a oceánov. 
 • ROICA - jediné na svete certifikované japonské elastické vlákno, ktorému sa hovorí aj inteligentný materiál. Je získaný recykláciou a umožňuje vytvoriť veľmi odolné oblečenie, ktoré sa perfektne prisôsobí telu. 

 

Všetko je vyrobené v Poľsku. Osnova ťaží z dlhoročných skúseností a tradície štyroch poľských šijacích tovární vrátane rodinného krajčírstva vo Vroclave. Meno každej krajčírky nájdete na štítku odevu, ktorý šila. Krajčírkam aj všetkým ostatným zúčastneným je vyplatená spravodlivá mzda.
Osnowa zaručuje najvyššiu kvalitu a nadčasové štýly, ktoré si zamilujete po ďalšie roky. Použitím cenných materiálov šetrných k životnému prostrediu prispievate k svojmu blahu a k blahu našej planéty.

 

Bio_5_600x600 

Späť do obchodu